Raksti

FacebookTwitterGoogle+Share

Kā medijam iegūt popularitāti?

Posted by on Dec 20, 2016 in raksti | 0 comments

Kā medijam iegūt popularitāti?

 

Gan drukāto, gan digitālo mediju šobrīd Latvijā ir daudz. Tāpēc konkurence ir tiešām liela. Un joprojām nozarē ik pa laikam parādās arī jauni mediji. Vairāk gan tas notiek interneta vidē, jo ir lielāka iespējamība, ka tur varēs veiksmīgāk iekarot savu auditoriju.

Tie mediji, kas lasītājiem zināmi jau daudzus gadus, savu interesentu loku jau ir izveidojuši, atliek tikai strādāt, lai to nostiprinātu un paplašinātu. Bet, kā jaunajiem medijiem iekarot savu vietu un panākt lasītāju uzmanību? Te var noderēt daži ieteikumi, kas noteikti nav viss no tā, kas jāpaveic, lai izveidotu stabilu un ilgtspējīgu mediju, kas spēj sniegt uzticamu informāciju. (more…)

Barters kā lielisks līdzeklis sadarbībai

Posted by on Nov 29, 2016 in raksti | 0 comments

Barters kā lielisks līdzeklis sadarbībai

Mūsdienās mediji piedzīvo pamatīgas pārmaiņas. Arvien retāk cilvēki izvēlas politikas, veselības, ekonomikas, kultūras, sporta un citu nozaru ziņas, baumas, sabiedrības krējuma izklaides un citas jomas izklaidējošos rakstus lasīt papīra formātā. Aktuālāko informāciju cilvēki paklausās televīzijas pārraidēs, taču pamatā visus jaunumus mēs šobrīd uzzinām interneta vidē, kur turklāt mūs neierobežo arī informācijas apjoms – ja gribam, lasām kaut vai romānu, galvenais ir būt zinošiem.

Viena no tendencēm, kas attīstās, ir pat informāciju īsti nelasīt, bet lai saprastu, par ko ir runa, galvenās ziņas būtību mēs uztveram virsrakstos un īsziņās. Te mums lieliski palīdz arī mūsdienu tehnoloģijas un aplikācijas, kas apkalpo tās. Viedtālruņi pamazām pārņem mūsu ikdienu, tāpēc tās aplikācijas, kā, piemēram, twitter.com vai instagram.com un citas mūs lieliski informē, uzsverot galveno. Cilvēki vairs neiedziļinās visās ziņās, bet ātri izlasa būtisko un saprot, kādā virzienā notiek situācijas attīstība. Tas zināmā mērā raksturo mūsdienas – ātri tempi, attīstība un informētība. (more…)

Informētību veicina kvalitatīvas ziņas un cilvēku piemēri

Posted by on Nov 24, 2016 in interesanti, raksti, Uncategorized | 0 comments

Informētību veicina kvalitatīvas ziņas un cilvēku piemēri

Kā jau daudzkārt iepriekš esmu minējis, manuprāt, ir svarīgi tas, ka mēs spējam izmantot dažādas modernas tehnoloģijas savā labā. Protams, bieži vien rodas jautājumi par to, vai man tas ir vajadzīgs, es jau tik labi esmu iemācījies iztikt ar to, kas man ir un tamlīdzīgi, tomēr es domāju, ka viss jaunais tikai veicina attīstību.

Nav šaubu, ka daudzi cilvēki mūsdienās vairs nespētu iztikt bez dažādajām mūsdienīgajām tehnoloģijām, tomēr domāju, ka tas nemaz nav tik slikti, jo pareizi tās pielietojot, mūsdienu tehnoloģijas ievērojami spēj atvieglot mūsu ikdienas dzīves un padarīt tās daudz patīkamākas. (more…)

Reklāma – viens no svarīgiem mediju ienākumu avotiem

Posted by on Nov 14, 2016 in raksti | 0 comments

Reklāma – viens no svarīgiem mediju ienākumu avotiem

Par reklāmām mums ir dažādi viedokļi. Daudziem tās šķiet kaitinošas un pārmērīgi daudz izmantotas publiskajā telpā. Reklāmas jomas speciālisti atkal tās vērtē no profesionālā skatupunkta. Reklāmas var patikt, var nepatikt, pret tām var būt arī neitrāla attieksme, tomēr tas nemaina faktu, ka mūsdienu informācijas telpa bez tām nav iedomājama. Reklāma ir viena no svarīgām ikviena medija sastāvdaļām, jo sniedz ievērojamus ienākumus medija uzturēšanai. Tā reklāmas uztveru arī es – kā organisku ikviena medija sastāvdaļu.
(more…)

Mediji internetā – lieliska reklāmas platforma

Posted by on Oct 27, 2016 in raksti | 0 comments

Mediji internetā – lieliska reklāmas platforma

Mediji ir tas informācijas aprites kanāls, bez kura nevaram iedomāties sabiedrisko telpu, tāpēc arī mediju popularitāte ir tikai loģiska un reālās vajadzībās pamatota. Mēs gribam uzzināt, kas noticis Latvijā un pasaulē. Mani interesē ne tikai ziņas, bet arī dažāda izklaidējoša un informatīva informācija. Un medijos tā arī tiek ievietota. Tāpēc ikviens var atrast kaut ko savai gaumei piemērotu. (more…)

Kā tiek organizētas preses konferences, kas notiek ārā?

Posted by on Aug 23, 2016 in raksti, Uncategorized | 0 comments

Kā tiek organizētas preses konferences, kas notiek ārā?

Žurnālistika, manuprāt, ir tā nozare, kurā strādā ļoti uzcītīgi, apņēmīgi, bet tomēr arī nekaunīgi  cilvēki. Nereti ir dzirdēti un arī piedzīvoti gadījumi tam, ka žurnālisti sagroza kāda teikto un galu galā tiek publicēts vai nu pilnībā nepatiess raksts vai pārraidīts raidījums, kur stāsta nepatiesību.

No viena puses jau žurnālistu var saprast, tāds ir viņu darbs, tomēr katra darba darītājam vajadzētu spēt saredzēt robežu, kuru nevar pārkāpt, jo šādos gadījumos kāds vienmēr tiek sāpināts, paši žurnālisti to redz vai nē. (more…)

Daudz rakstošiem un sēdošiem cilvēkiem noderīgi padomi

Posted by on Jul 25, 2016 in interesanti, raksti, Uncategorized | 0 comments

Daudz rakstošiem un sēdošiem cilvēkiem noderīgi padomi

Kopš esmu uzsācis veidot savu blogu, ievēroju daudzas pārmaiņas, kas notiek ar cilvēka ķermeni, kad viņš ilgāku laiku sēž vienā pozā un nekustās. Rakstīšanas darbs patiesībā nav nemaz tik vienkāršs kā varētu šķist.

Ja runa ir par to, ar kādām grūtībām saskaras rakstnieki, tad visi vienmēr min iedvesmas trūkumu un nespēju koncentrēties vai ko tamlīdzīgu, tomēr reti kurš aizdomājas par pašu cilvēku un to, kā viņš attiecīgajā brīdī jūtas. Gan tas, ka darbs ir sēdošs gan arī tas, ka pie datora nepārtraukti tiek saglabāta viena poza var būtiski ietekmēt cilvēka veselību, un par to arī nolēmu parunāt šajā rakstā.  (more…)

Medijos ir jāpievēršas ļoti dažādiem jautājumiem

Posted by on Jun 15, 2016 in media, raksti, Uncategorized | 0 comments

Medijos ir jāpievēršas ļoti dažādiem jautājumiem

Nav pirmā reize, kad minēšu to, ka mediji ir viena no tām nozarēm, kurā nepieciešams pievērsties ļoti daudziem un dažādiem jautājumiem, ne tikai tiem, kas saistās ar konkurentiem un kā panākt to, lai šajā nozarē atrastos augšgalā. Varētu teikt, ka mediji ir tie, kas apkārtējai sabiedrībai paziņo visu jauno un aktuālo- tas ir galvenais uzziņas avots, no kura smelties ziņas.

Tāpēc arī cilvēkiem, kas strādā medijos ir jābūt kompetentiem un zinošiem dažādos jautājumos, lai viņi saprastu dažādu notikumu nopietnību, ne tikai par tiem rakstītu un informāciju izplatītu tālāk. Jo jebkurā rakstā, jebkurā reportāžā, kas tiek sagatavota ir jāieliek arī savs viedoklis, tāpēc tam ir jābūt objektīvam un pamatotam. (more…)

Tas, kas būs noderīgi tiem, kas nodarbojas ar lauksaimniecību

Posted by on Jun 13, 2016 in interesanti, raksti, Uncategorized | 0 comments

Tas, kas būs noderīgi tiem, kas nodarbojas ar lauksaimniecību

Nodarbojoties ar lauksaimniecību ir jāpievērš uzmanība ļoti daudzām un dažādām lietā, piemēram, tam vai tehnikas, kuru jūs lietojat ir viskvalitatīvākā, kāda vispār iespējama un vai darba spēks, kuru algojat viņiem uzticētos darbu paveic tā, kā to vēlaties.

Protams, par ko šādu mēs nekad nevaram būt simtprocentīgi droši, tāpēc atliek vien cerēt uz to, ka viss turpmākais izdosies tā, kā cerēts, un ka vienmēr varēsiet uz saviem palīgiem paļauties. Tomēr tik un tā ir lietas, kam vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību, un par to arī nolēmu parunāt šajā rakstā- kas būtu noderīgi lauksaimniekiem.

(more…)

Intervijas, kas ietekmē sabiedrības attieksmi

Posted by on May 19, 2016 in interesanti, media, raksti | 0 comments

Intervijas, kas ietekmē sabiedrības attieksmi

Cilvēkiem ir tieksme visu izlemt saviem spēkiem un neklausīties citu domās. Viņi dzird un uztver tikai to, ko grib un ar šo stūrgalvību bieži vien ir neiespējami strīdēties, jo ieskaidrot to, kā ir patiesībā, ir praktiski neiespējami.

Līdz ar modernajām tehnoloģijām, attīstījušies ir arī cilvēki, bieži vien tas ir labā nozīmē, jo lietojot modernākas ierīces, attīstās cilvēku domāšana, spriestspēja un dažādas, iepriekš neizzināta, smadzeņu puses.

Taču uz dažiem cilvēkiem modernās tehnoloģijas neiedarbojas tādā veida, kā citiem. Atsevišķais sabiedrības daļai tehnoloģijas paver durvis uz plašo interneta informācijas pasauli, kurā ne vienmēr viss publicētais ir patiess un tam var ticēt. (more…)